Jakże miło jest zetknąć się w sytuacjach biznesowych z osobą, której staranny strój podkreśla, że nie tylko jest profesjonalistką, ale też kontakt z klientem traktuje jako ważny i wyjątkowy moment.

Pamiętacie jak działa efekt pierwszego wrażenia? Wygląd zewnętrzny często w kilka sekund decyduje o naszej sympatii lub antypatii w stosunku do innej osoby. Ponadto z pewnymi detalami wyglądu kojarzymy określone cechy charakteru, dlatego wygląd kobiety biznesu musi być absolutnie nienaganny. Ważny jest stonowany, czysty ubiór, lekki makijaż, odpowiednia fryzura. Oczywiście nic nie zastąpi  szczerego uśmiechu, pozytywnego podejścia do ludzi i postawy, która wskazuje, że jesteśmy otwarte i gotowe do pomocy.

Sięgamy dziś po opinię specjalistki w tym zakresie, polskiej projektantki mody, Joanny Przetakiewicz:
„W pracy często musimy zachować określony dress code. Jednak jeśli możemy sobie pozwolić na dowolny strój, powinniśmy przede wszystkim stawiać na rzeczy, które odzwierciedlają naszą osobowość i dodają nam odwagi. To, jak się czujemy i wyglądamy ma bezpośrednie przełożenie na to, jak postrzegają nas inni. Strój jest pewnym rodzajem instrumentu psychologicznego – jego wybór na rozmowę dotyczącą negocjacji biznesowych w gronie mężczyzn będzie inny niż w sytuacji spotkania w towarzystwie kobiet. Na pewno jednak wspólnym mianownikiem dla tych dwóch przykładów będzie wrażenie jakie po sobie zostawiliśmy. Od lat jestem wierna przekonaniu, że kobiecość należy podkreślać. Zawsze uważałam też, że należy podążać za samą sobą i nie bać się podejmowania – z pozoru radykalnych – kroków, szczególnie w kwestii wyglądu. Kobieta, która czuje się ze sobą dobrze, jest lepiej odbierana przez innych – ludzie chcą jej słuchać, utożsamiać się z nią.”

Na to, czy musisz przestrzegać określonego dress code’u w pracy, ma wpływ przede wszystkim ilość codziennych interakcji z innymi ludźmi. Chodzi zarówno o Twoich kolegów z biura, jak i o klientów. Nie bez znaczenia jest specyfika branży, w której pracujesz. Po pani architekt będziemy się spodziewać stroju, który będzie jednocześnie szalony i elegancki, z artystycznym pazurem. Takie są własnie propozycje włoskiej marki premium Elisa Cavaletti. Pani prawnik powinna wzbudzać nasze zaufanie, podkreślać kompetencje i dyskrecję - co nie oznacza wcale nudnych czerni i szarości. Marynarka może mieć modne lampasy, oryginalne cięcia pięknie modelujące sylwetkę. Spódnica naprawdę nie musi być za kolano. Nie mniej należy wziąć pod uwagę, aby podczas siadania nie odsłoniła większej części uda, bo to już wygląda nieprofesjonalnie nawet przy najzgrabniejszych nogach świata. Każda kobieta, niezależnie od tego jaki wykonuje zawód, potrzebuje różnorodności: bluzka w kwiaty i spodnie na kant,  gładka granatowa tunika i wygodne spodnie z modnym printem, ekskluzywne jeansy by Joseph Ribkoff i klasyczna koszula oraz zamszowy długi żakiet sprawdzi się idealnie. Przy czym zamsz nie zawsze musi być naturalny. Świetne propozycje zamszowych płaszczo-żakietów ma w swojej kolekcji Rino Pelle.  Moda do pracy powinna być wygodna - dlatego www.wygodnamoda.pl to najlepsze rozwiązanie dla Pań. Szybkie zakupy z dostawą wprost pod Twoje drzwi i gwarancją zwrotu w ciągu 14 dni - jak może być jeszcze lepiej?

Inwestycja w strój formalny jest ważna i potrzebna. Pewnie nie raz słyszałyście jak ogromnym zjawiskiem jest tzw. powerful dressing i jaki wpływ ma nasz wygląd na kontakty z innymi ludźmi a nawet sukcesy biznesowe. Część mężczyzn w dalszym ciągu nie traktuje kobiet jako równych sobie rozmówców i partnerów biznesowych. Nie zważajmy jednak na takie osoby, tylko demonstrujmy światu kobiecą siłę. Odważny strój, ciekawe dodatki, nietuzinkowa torebka, kolorowa jedwabna apaszka - i prezentujesz pełnię swoich możliwości. 

Żakiet Musztardowy Joseph Ribkoff

Żakiet Joseph Ribkoff

Cena: 879,00zł

Kup w sklepie
Torba Skórzana Elisa Cavaletti

Torba Skórzana Elisa Cavaletti

Cena: 1 619,00zł

Kup w sklepie
Spodnie w Kwiaty Jospeh Ribkoff

Spodnie Kwiaty Jospeh Ribkoff

Cena: 729,00zł

Kup w sklepie